Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Piotr Stępak Dawid Spleteteser naprawy1233 Laptopów kolkimorki16 karpiar199 (2653 niezalogowanych)
244 Posty
; )
(biohazard)
Doświadczony forumowicz
Wy tu gadu gadu a gosciu nadal jak neta nie miał to go nie ma.....

Miłego wskoku do nowego roku...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
porter002,odbierz poczte wp
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
O dzięki Ci Wirusku za pouczenie i uspokojenie mojej duszy .)
I oczywiscie wszystkim :dużo szczęścia w w nowym roku !!!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Prosiłem żeby tu nie pisać głupot,niech jeden temat zostanie czysty może ktos sie dopisze z problemami sprzętowo/programowymi;ale jak zwykle-grochem o sciane
Ty,Dajeczadu czy jak tam...Widzisz gdzieś tu prowokacje!?Bo ja wcale.Wywiazała się dyskusja n/t łaczenia do niezabezpieczonych sieci,podyskutowano w sprawie anten i to wsio.....
Nie ma nic sensownego do napisania?To zapraszam:
-forum.onet.pl/
-www.sweetbrokacik.pl/
Smarujcie sobie do bólu,a tu choć jeden zostawcie czysty/normalny,ok?
Zarzucacie razem z Agnes że kolega dalej nie ma internetu..A wiecie chociaż gdzie mieszka,czy rozmowa się toczyła na priv czy nie?Znacie sprzęt jakim dysponuje kolega?
Nie ma nic sensownego do napisania albo nie umie się pomóc-milczy się poprostu lub śmieci w tematach typu Do kobiety etc.
Ale...Skoro już tak zainteresowani jesteście tematem kolegi-uczynię wam tę przysługę i napiszę o czym korespondowaliśmy na priv,dobrze?
Otóż kolega ma mini laptopa-netbooka od córki i zakupił w polsce modem usb do odbioru neta.
Więc odemnie dostał dwie najrozsądniejsze opcje:
1.
Podpisanie umowy z lokalnym providerem (KPN/TELEFORT/VODAFONE,etc),który w danym momencie ma najlepszą ofertę/zasieg oraz obsłuży zakupiony sprzet i korzystanie z dobrodziejstw modemu...
2.
Wardriving,i właczanie się do niezabezpieczonych sieci..
Jednak 1szy przypadek jest lekko skomplikowany,gdyz kolega pracuje legalnie inaczej i raczej ciężko mu będzie podpisać umowę..Ale jest alternatywa w postaci jego kumpla który tę możliwość ma...
Porozumieliśmy się też w sprawie kontaktu gsm w Holandii w razie problemów i gdy będzie potrzebna pomoc...
Kolega toma76 z tego co wywnioskowałem kontaktuje się z kolegą porter002 na poczcie celem wysłania anteny...
Czy wystarczy wam odpowiedzi?Any Questions?
Hmmmmm,zapewne mało....
No to napiszmy mały tutek jak łapać sieci itd.....Z tego co sie dowiedziałem to wiedza kolegi porter002 (bez urazy i podtekstów) jest niewystarczająca-zresztą nie każdy jest orłem we wszystkim;a i innym sie przyda...
Zaczynajmy....
Najpierw musimy się dowiedzieć czym łapiemy bezprzewodówki-czy to wbudowane wifi,czy karta EX/PCMCIA,czy usb
Więc na ikonce Mój Komputer na pulpicie klikamy PPM (Prawy Przycisk Myszy) kolejno:
XP
Mój Komputer->Właściwości->Sprzęt->Menadżer Urzadzeń->Rozwijamy zakładkę symbolem + przy Karty sieciowe
VISTA/WIN7
Mój Komputer->Właściwości->Menadżer Urządzeń->Rozwijamy zakładkę symbolem > przy Karty sieciowe
Robimy to w celu poznania sprzętu którym sie bedziemy łączyć z netem.W moim przypadku jest to ATHEROS WIFI ADAPTER

Dlaczego nam to potrzebne?Otóz dlatego że zdarza się czasem iż sieci bezprzewodowe dotychczas niezabezpieczone-
"kodują się" i znika nam furtka łaczności ze swiatem
Wtedy trzeba hardcorowo się połaczyć
Potrzeba nam do tego MAC ADRES,czyli sprzętowy adres karty sieciowej Ethernet,unikatowy w skali światowej, nadawany przez producenta danej karty podczas produkcji.
Jest to wazniejsze niz zabezpieczenia WEP/WPA/PSK...Majac MAC-net stoi przed nami otworem
Więc...Przy każdorazowym połączeniu do niezabezpieczonej sieci-należy otworzyć Notatnik i wpisać pewne dane np:
Sieć LINKSYS,MAC 00:0A:E6:3E:FD:E1
Sieć NETGEAR,MAC 00:0B:00:2F:3A:57
itd...itd.....
Następnie przechowujemy gdzieś notatke w takim miejscu,aby móc dopisywać nowe sieci oraz uchronic przed zawirusowaniem (najlepiej na dysku D: broń boże na C:) i usunieciem
Gdy sieć się "zabezpieczy"-mamy Mac i w kazdej chwili się do niej właczymy spowrotem,hehehe
A skąd wziąć MAC?Juz piszemy....
U góry napisałem
Najpierw musimy się dowiedzieć czym łapiemy bezprzewodówki-czy to wbudowane wifi,czy karta EX/PCMCIA,czy usb(...)W moim przypadku jest to ATHEROS WIFI ADAPTER
To b.ważne.....
MAC znajdujemy tak:
XP
1. Kliknij->Start
2. Włącz->Uruchom
3. Wpisz->cmd (po czym uruchomi się panel tekstowy)
4. Wpisz->ipconfig /all
5. Klik ->Enter
VISTA/WIN7
1. Włacz->Start
2. W okienku z lupką (Wyszukaj programy i pliki) wpisz ->cmd
3. Klik->cmd (po czym uruchomi się panel tekstowy)
4. Wpisz->ipconfig /all
5. Klik ->Enter
Tak to wyglada (przykład odemnie z lapa):


Gdy klikniemy ENTER,wyskoczą nam wszystkie dane z naszych kart sieciowych w kompie;przykład odemnie:

I tu szukamy naszej karty sieciowej-nazwy (przykład ATHEROS WIFI XXXXX) i ciągu cyfr pod nazwą ADRES FIZYCZNY......


Spisujemy go przy nazwie sieci do notatnika.I mamy juz MAC sieci
To połowa sukcesu...Teraz jak go użyć Juz opisujemy
Pobieramy programik MAC CHANGER 1.0 z mojego konta na filefront (link nie wygasnie nigdy)
www.filefront.com/15264375/MAC_Changer.exe/
i zapisujemy na pulpicie...Po zapisaniu-jest odrazu gotowy do użycia
I teraz tak
XP
Klikamy ikone MAC CHANGER EXE,szukamy w okienku u góry rozwijając POŁACZENIE SIECI BEZPRZEWODOWEJ

aż znajdziemy naszą karte bezprzewodową wifi (dalej dla przykładu ATHEROS)


Klikamy RESETUJ,wpisujemy w małe okienko znaleziony MAC ale bez - lub :,klikamy USTAW.....I za chwile mamy sieć Voila

VISTA/WIN7
Operacja j/w z tą róznica że MAC CHANGER EXE odpalamy PPM->URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR

Operację tę nazywamy KLONOWANIEM ADRESU MAC,i po zastosowaniu jej-absolutnie,powtarzam ABSOLUTNIE nikt nie wie o włączeniu do sieci...Nasz komp jakby się zcalał z komputerem w miejscu z którego mamy sieć w jedność
Oczywiście nie ma nic za darmo....Net troche zwalnia,ale nie na tyle aby nie mozna było korzystać i aby ktoś się połapał,hehe

Powyższy sposób jest dobry,wręcz doskonały gdy mieszkamy na campingu,lub w miejscu gdzie naprawde jest chroniczny brak sieci,a mamy w poblizu hotel/pensjonat...Na campingu idziemy wykupic sobie zdrapke,lub pozwolic wbić kody jeden raz-potem wyciągamy MAC-stosujemy sie do instrukcji-cieszymy sie netem 4ever
Natomiast pensjonat/hotelik-idziemy na jedna noc,dostajemy kody i j/w...wyciągamy Mac-stosujemy sie do instrukcji-cieszymy sie netem 4ever

Nowsze karty ethernetowe pozwalają na zmianę nadanego im adresu MACale to sporadyczne wypadki..

Dziękuję państwu za uwagę......

Z noworocznymi pozdrowieniami PIOTRAS aka AH1/N1
Zgłoś wpis
149 Postów
Daje Czadu
(____dajeczadu_!!!!)
Stary wyjadacz
nasuwa się pytanie, a co jeśli jedno z siedzących tam z tyłu dzieci nieostrożnie kliknie myszką???

!!!____czadofil
Zgłoś wpis
4 Posty
pit anorw
(cyganerja)
Początkujacy
hola moji drodzy !
ja tez korzystam z sieci WiFi , okolice Maastricht i nie mam przekonania do tych Anten,
jeszcze jeden gadżet, psia krew z którym trzeba się ciagać albo innymi słowami tułać.
Uważam ze jeśli jusz siec bez przewodowa to bez zadnych "kabli".
Ale niestety nie jestem w stanie sprostać temu zagadnieniu.
Mam MacBook Pro najnowszej generacji i do tego AirPort Extreme ale za bardzo nie wiem
jak to skonfigurowac zeby bylo przydatne ?
Bede wdzięczny za dobra rade ewentualnie fachowa pomoc.
pit
Zgłoś wpis
36 Postów
naprawy1233 Laptopów
(naprawy1233)
Bywalec
K
Zgłoś wpis


Bliżej nas